Rendkívüli szülői értekezlet

2018.10.03.

Hírek

Rendkívüli szülői értekezlet bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva


Tisztelt szülők, kedves érdeklődők!

 

MAGYARORSZÁGON EGYEDÜLÁLLÓ KÉPZÉS A KOMLÓSTETŐI ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Az Oktatási Hivatal jóváhagyásával egy olyan képzési program valósul meg az iskolában, mely a cukorbetegségről nyújt átfogó tájékoztatást a programban résztvevő osztályok tanulói számára egy izgalmas tematikus nap keretében, a tanároknak és szülőknek pedig egy gyakorlati információkat tartalmazó szakmai előadás formájában.

SZERETETTEL MEGHÍVJUK A KiDS ISKOLAI FELVILÁGOSÍTÓ PROGRAM SZÜLŐKNEK SZÓLÓ ELŐADÁSÁRA!

Időpont: 2018.10.09. kedd, 16.30 – 17.30

Helyszín: Komlóstetői Általános Iskola

 

A képzési nap programja:

A KiDS iskolai felvilágosító program magyarországi képviselőjének rövid köszöntője
Diabetológus előadása a cukorbetegségről: hogyan alakul ki, megelőzhető-e, mi a megfelelő táplálkozás, és még sok hasznos információ, melynek segítségével egészségesebb életet tudunk biztosítani családunknak
Érzékenyítés – egy cukorbeteg gyermek napja alapján bemutató arról, hogy milyen együtt élni a betegséggel
Rövid ismertető a gyermekek számára megvalósuló tematikus nap programjáról
Egyéni vércukormérés és tanácsadás

A KiDS iskolai oktatási programról:

A Nemzetközi Diabétesz Szövetség 6-14 éves gyerekek, szüleik és tanáraik számára létrehozott KiDS elnevezéssel egy iskolai oktatási programot, melyet a kezdeményezés mellett elkötelezett Sanofi – Aventis Zrt. felkérésére az Egy Csepp Figyelem Alapítvány valósít meg Magyarországon. A képzés hazai bevezetése 5 iskola részvételével egy kísérleti projekt keretében indul, mely a cukorbetegség megismerésére, a 2-es típusú diabétesz megelőzésére, és a cukorbetegséggel élő gyermekek elfogadására irányul.

PRAKTIKUS TANÁCSOKKAL, HASZNOS INFORMÁCIÓKKAL VÁRUNK SZERETETTEL MINDEN, AZ EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD FONTOSSÁGÁT SZEM ELŐTT TARTÓ SZÜLŐT, ÉRDEKLŐDŐT!

Garfield Alapítvány
Adószáma: 18421466-1-05


Iskolánk online könyvtári katalógusa