A zene világnapja


 

A zene világnapja Yehudi Menuhin hegedűművész és karmester kezdeményezésére, az UNESCO Nemzetközi Tanácsa jóváhagyásával született 1975-ben. A zenehallgatás módot ad arra, hogy az emberek megértsék egymást, mert a szavakkal ellentétben a zene mindig őszinte. Október 3-án iskolánk megemlékezésén e gondolatok jegyében hallgathattuk meg zeneiskolás növendékeink koncertjét, Vajas Dávid és Ónodi Márk gitárduettjét, Butykai Ádám, Falucskai Magdolna , Rakovszki Lara zongora előadását, Kovács Kitti csellójátékát. Rendezvényünkön részt vettek a Szeder úti óvodások is, akikkel közösen népdalt énekeltünk, majd ünnepi műsorunkat Babits Mihály sorával zártuk: ” Mindenik embernek a lelkében dal van..”


Az eseményen készült képeket az alábbi albumra kattintva tekinthetik meg.

 

 

Garfield Alapítvány
Adószáma: 18421466-1-05


Iskolánk online könyvtári katalógusa