Nyelvi forgatag

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet az idegen nyelvek tanítására is. Diákjaink az angol és a német nyelv mellett franciát is tanulhatnak szakkör keretében. Ezekkel ismerkedhettek leendő elsőseink 2020. február 11-én a “Nyelvi forgatag” elnevezésű rendezvényünk keretében. A jó hangulatról szaktanáraink gondoskodtak.

Tambala Ütőegyüttes

Az Artisjus-díjas Talamba Ütőegyüttes az ütőhangszerek iránti ösztönös kíváncsiságot elégíti ki és táplálja interaktív hangszerbemutatójával, amely minden korosztály számára tartalmas, változatos szórakozást nyújt. Az „50 perc alatt a föld körül” címre keresztelt koncerten az ütőhangszerek rendkívüli változatos világát mutatja be a zenekar. A gyerekek játszva tanultak a zenéről és a világ sokszínűségéről. A koncert egy igazi zenei utazás volt térben és időben.

Ovisok látogatása

Januárban a Szeder Úti Óvoda nagycsoportosai látogattak át az első osztályba. A jó hangulatú, mozgalmas tanórán bepillantást nyerhettek az ott folyó munkába. Köszönjük, hogy itt voltatok!

Magyar kultúra napja

2020. január 22-én versekkel, énekszóval emlékeztünk meg a magyar kultúra napjáról. A Himnuszhoz kapcsolódó rajzokból készült kiállítás gazdagította a programot.

Robotika ovisoknak

Január 14-én óvodások és szüleik látogattak el iskolánkba, hogy részt vegyenek egy rendhagyó informatika órán. Veres Zoltán tanár úr a robotika rejtelmeibe avatta be a leendő iskolás gyerekeket. A foglalkozáson többek között szó esett a robotika mindennapi életünkben elfoglalt helyéről, a fejlődési-  és fejlesztési irányokról is. Kis játékos feladat kapcsán a gyerekek programozhattak BB típusú BeeBotokat, amelyeket egy megadott pályán kellett elvezetni a kitűzött célállomásig. A segítséget a tehetséggondozási szakkör tagjai (iskolánk 5. és 6. osztályos tanulói) nyújtották, akik bemutatták az általuk épített Lego Boost robotokat is. A két Vernie robot programozását is láthatták a foglalkozás résztvevői: haladás, kommunikáció, gesztusok alkották a futó parancsokat. A gyerekek nagy örömmel és érdeklődéssel vettek részt, a mintegy félórás bemutató előadáson, majd az azt követő játszóházon.

A robotokat Bokros Péter, iskolánk egyik felső tagozatos tanulójának apukája ajánlotta fel. Köszönjük szépen!

Adventi forgatag

2019. december 14-én igazi adventi forgatag várta a gyerekeket és szüleiket az iskolánkban. Az ügyességi feladatok után adventi vásárral és kézműveskedéssel folytatódott a program az aulában. Ugyanakkor volt lehetőség egy-egy bögre tea mellet jókat beszélgetni és mézeskalácsot falatozni; máshol táncolni, játszani és karácsonyi meséket nézni.
Az eseményről készült képek az alábbi albumra kattintva tekinthetők meg.

Komlósi Tücsök Tanoda

2018. november 21-én délután a kis “tücsök tanoncok” sikeresen teljesítették a próbákat, azaz számot adtak ügyességükről, bátorságukról. A játékos feladatok az iskolai munkát elősegítő képességeik fejlesztésére irányultak, de elsősorban a mozgás fejlesztésére.

2018 méter futás

Nyári Tábor 2018

(EFOP 3.3.5-17)

Véget ért a 2018-as Nyári Tábor

A nyári napközis tábort az egészséges életmód és a közlekedési ismeretek jegyében állították össze a nevelők. Igyekeztek olyan játékokat és feladatokat választani, hogy mindenki találjon a számára megfelelőt, amelyben jól érezheti magát. Bejártuk az iskola környékét is,  játszótér, erdő, Komlóstető utcái. Az Avalon Park és a Factory felejthetetlen pillanatokat szerzett a gyerekeknek. Az Avasi Kilátóból beláttuk az egész várost, ahol élünk. Sport, játék, kézműves foglalkozás mind belefért a napi programunkba. Fáradtan, de sok kellemes élménnyel gazdagodva  tértünk haza. Fantasztikusan jó volt a tábor!

Reméljük, hogy jövőre is újra átélhetjük ezeket a csodálatos élményeket.

Nyári Tábor 2018 (EFOP 3.3.5-17)

Osztálykirándulások 2018-ban

Boldogkő Vára (4.a)

A legenda szerint hét tündér, hét kérője kerek hét esztendeig építette Boldogkő várát IV. Béla magyar király uralkodása idején. Udvarhölgyek, kóbor lovagok időutazásra invitálják a látogatót. Örök élményt nyújtó osztálykirándulás. A 4.a rendhagyó történelem órán bejárta a várat, majd interaktív foglalkozásokon vett részt a Tekergő népzenei együttessel, a Naszály kézműves udvar mestereivel és a Kóbor lovagokkal. Honfoglalás-kori elődeink harci kultúráját a Csallóközi Lovasíjászok mutatták be a gyerekeknek.

Hamisítatlan középkori időutazás, igazi forgatag amely felkap, magával ragad!

2018.05.31

Gondol Gyuláné / Nagy Mónika

Budapest Andrássy Élményközpont (7.a)

7.a (Budapest Andrássy Élményközpont)