Megemlékezés a kopjafánál

2019. március 14-én délután 15 órai kezdettel lovas huszárok felvonulásával kezdődött az ünnepi megemlékezés. Az általános iskola és az óvoda együtt vonultak a lakótelepi kopjafához.  A kopjafánál közösen emlékeztek meg az 1848-49-es szabadságharcról. A 750-es számú Nagy Lajos Király cserkészcsapat is képviseltette magát. A megemlékezés után koszorúzás következett, ahol a koszorúk mellett a gyerekek is elhelyezték saját készítésű nemzeti színű díszeiket. Befejezésképpen mindenki elénekelte a Szózatot.

KOMLÓSTETŐN IS 1848 HŐSEIRE EMLÉKEZTEK

• Március 15. műsor
  • Kiállítás a Művészetek Házában

UGYANAZZAL A SZÍVVEL, HATÁRTALANUL MAGYAROK

• Iskolanyitogató

ISKOLANYITOGATÓ

Leendő elsőseinknek megtartottuk az idei Iskolanyitogatónkat. Rövid megnyitó műsor után játékos tanórán vehettek részt. Ezt követően egy interaktív színdarabban szerepelhettek. Végül egy finom uzsonnával vendégeltük meg őket.

• Farsang 2019
  • Iskolaelőkészítő – Nyelvi forgatag

A Komlósi Tücsök Tanoda legutóbbi rendezvénye a Nyelvi forgatag volt, ahol a leendő elsőseink a német, az angol és a francia nyelvekkel ismerkedtek meg játékos formában. A rövid foglalkozások három helyszínen kerültek megrendezésre az iskolánkban tanító pedagógusok irányításával. Minden egyes állomáson zenével, mozgásos játékokkal egybekötve barátkoztak meg az adott nyelvvel a gyerekek. A rendezvény után jókedvűen, élmenyekkel telve tértek haza.

Szeretettel várjuk az iskolába készülő gyerekeket előkészítő foglalkozásaink zárórendezvényére is,

amely 2019. március 5-én 14 órakor kerül megrendezésre!

• Nagycsoportos óvodások látogatása az I. osztályosoknál
  • Legógyár látogatás 3. évfolyam

2019. Január 15-én a 3. évfolyam ellátogatott a nyíregyházi Legógyárba. Megnéztük a legógyártás legfontosabb folyamatait. Érdekes volt számunkra, hogy a gépek emberi beavatkozás nélkül dolgoztak, kivéve a csomagolást. A látogatás végén játszhattunk és élményekkel továbbá egy-egy játékkal gazdagabban térhettünk vissza iskolánkba.

• Karácsonyi műsor
  • Karácsonyi adományozás

Kedves Szülők!

Ezúton szeretnénk beszámolni a karácsonyi adományozás végeredményéről.Pénzbeli adományként 50 000 Ft gyűlt össze az adventi forgatag alatt. ( Zsákbamacska, arcfestés, pattogatott  kukorica, teaház)
    Ebből  karácsonyi ajándékokat vettünk a gyerekeknek.
    Felhívásunkra a múlt hét folyamán 310 kg  tartós élelmiszer gyűlt össze..Ez mind a szülők, gyermekek, és pedagógusok összefogásának eredménye.
    Meg szeretnénk köszönni mindenkinek, aki adományával segítette akciónkat , melynek eredményeképpen  31 gyermeket és családját ajándékcsomaggal lephettünk meg. Ezen kívül 2 doboz tartós élelmiszert adtunk át a Miskolci Autista Alapítványnak is.
    Reméljük, hogy a karácsonyi adományozás szép és követendő példává válik.

” Nagy dolgokat tenni nem tudunk, csak kicsiket, nagy szeretettel. “

Komlósi Tücsök Tanoda

2018. november 21-én délután a kis “tücsök tanoncok” sikeresen teljesítették a próbákat, azaz számot adtak ügyességükről, bátorságukról. A játékos feladatok az iskolai munkát elősegítő képességeik fejlesztésére irányultak, de elsősorban a mozgás fejlesztésére.

2018 méter futás

Nyári Tábor 2018

(EFOP 3.3.5-17)

Véget ért a 2018-as Nyári Tábor

A nyári napközis tábort az egészséges életmód és a közlekedési ismeretek jegyében állították össze a nevelők. Igyekeztek olyan játékokat és feladatokat választani, hogy mindenki találjon a számára megfelelőt, amelyben jól érezheti magát. Bejártuk az iskola környékét is,  játszótér, erdő, Komlóstető utcái. Az Avalon Park és a Factory felejthetetlen pillanatokat szerzett a gyerekeknek. Az Avasi Kilátóból beláttuk az egész várost, ahol élünk. Sport, játék, kézműves foglalkozás mind belefért a napi programunkba. Fáradtan, de sok kellemes élménnyel gazdagodva  tértünk haza. Fantasztikusan jó volt a tábor!

Reméljük, hogy jövőre is újra átélhetjük ezeket a csodálatos élményeket.

Nyári Tábor 2018 (EFOP 3.3.5-17)

Osztálykirándulások 2018-ban

Boldogkő Vára (4.a)

A legenda szerint hét tündér, hét kérője kerek hét esztendeig építette Boldogkő várát IV. Béla magyar király uralkodása idején. Udvarhölgyek, kóbor lovagok időutazásra invitálják a látogatót. Örök élményt nyújtó osztálykirándulás. A 4.a rendhagyó történelem órán bejárta a várat, majd interaktív foglalkozásokon vett részt a Tekergő népzenei együttessel, a Naszály kézműves udvar mestereivel és a Kóbor lovagokkal. Honfoglalás-kori elődeink harci kultúráját a Csallóközi Lovasíjászok mutatták be a gyerekeknek.

Hamisítatlan középkori időutazás, igazi forgatag amely felkap, magával ragad!

2018.05.31

Gondol Gyuláné / Nagy Mónika

Budapest Andrássy Élményközpont (7.a)

7.a (Budapest Andrássy Élményközpont)