Elsősök fogadalomtétele

Meghívó

Szeretettel várjuk a Komlóstetői Református Általános Iskola 1. osztályos kisdiákjait és családjaikat 2021. június 6-án vasárnap délelőtt 10 órakor a Vasgyári Református Templomba.

Az ünnepi Istentiszteleten az első osztályos tanulók fognak fogadalmat tenni.

Az elsősök fogadalomtétele hagyomány iskolánk életében. Ettől az évtől kezdve nemcsak az intézményhez való kötődésről tesznek tanúbizonyságot a gyerekek, hanem a fogadalomtétel során a keresztyén értékrendet, szemléletet is magukénak vallják.

Célunk, hogy a keresztyén iskolák tradícióit a családok és a gyerekek is átéljék, magukénak érezzék és gyülekezetükben gyakorolják.

Áldás, békesség!

Az Ároni áldás

Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged!

Ragyogtassa rád orcáját az Úr, és könyörüljön rajtad!

Fordítsa feléd orcáját az Úr, és adjon neked békességet!

Mózes IV . könyve 6. fejezet

Harmadik adventi gyertya

Meggyújtottuk a harmadik gyertyát az adventi koszorún.
” Minden féltve őrzött dolognál jobban óvd szívedet, mert onnan indul ki az élet!” Példabeszédek 4, 23

Aranyosi Ervin: Advent – harmadik gyertya

Advent, harmadik vasárnap
örömgyertyát gyújtunk,
rózsaszínre vált a lelkünk,
nem nyomaszt a múltunk.

Közeledik a Karácsony,
öröm gyúl lelkünkben,
a szeretet és a hála
vendég életünkben.

Az Adventi várakozást
még az is fokozza,
hogy minden nap, a Karácsonyt,

még közelebb hozza.

A szeretet ünnepére
készül minden lélek.
Három gyertya lángja fénylik,
s hálatelt az ének.

Második adventi gyertya

A héten meggyújtottuk az adventi koszorún a második gyertyát.
“Mert csak én tudom, mi a tervem veletek-így szól az Úr-: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek.” Jeremiás próféta könyve 29,11

Kikerültek a kék vödrök az aulába, melyekbe december 16-ig várjuk az adományokat a nehézségben élők megsegítésére (tartós élelmiszer, tisztálkodási szerek, megunt, de jó állapotban lévő használt játékok). Bővebb információt a honlapunkon olvashatnak.

Első adventi gyertya

Meggyújtottuk az adventi koszorún az első gyertyát, elkezdődött a várakozás időszaka. Engedjük be a zörgető Jézus Krisztust szívünkbe, gondolatainkba, érzéseinkbe, iskolánkba, családunkba.
Jézus mondja: ” Íme, az ajtó előtt állok és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, ő pedig énvelem.” Jelenések könyve 3,20
Ezen a napon iskolánk két első osztálya ünnepélyesen átvette a Református Egyház címerét, mely ezentúl a tanterem falát fogja díszíteni.
“Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?” Róma 8,31

Faültetési program

A Komlóstetői Református Általános Iskola 4 facsemetét ( 2 juhar és 2 kőris) kapott a „10.000 FA A MISKOLCIAK EGÉSZSÉGÉÉRT 2020-2025” program keretében Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatától, amit a Városgazda munkatársai szállítottak ki iskolánknak.

Egy kissé hűvös délutánon iskolagondnokunk szakszerű segítségével az első osztályos gyermekek és tanítóik körében ültettük el a facsemetéket. A nebulók egy rövid ismertetőt hallhattak a fák fontosságáról környezetünkben.

Levegőnk állapotát figyelembe véve, a legfontosabb hatásnak a szén-dioxid feldolgozását kell tekinteni. 1 hektár 70—80 éves erdő fennállása alatt 900 tonna szenet von ki a levegőből. Egyetlen fa életműködése alatt 20 millió köbméter levegőt képes kémiailag megtisztítani a szén-dioxidtól. Egy idős fa évi oxigénproduktuma közel 200 kg, vagyis több mint egy ember évi felhasználása.

Az örömteli alkalom közös imádsággal zárult.

„ Nagyok az Úrnak cselekedetei, kívánatosak mindazoknak, akik gyönyörködnek azokban… Emlékezetet szerzett az Ő csodálatos dolgainak.”  Zsoltárok könyve 111,2-4

Nyelvi forgatag

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet az idegen nyelvek tanítására is. Diákjaink az angol és a német nyelv mellett franciát is tanulhatnak szakkör keretében. Ezekkel ismerkedhettek leendő elsőseink 2020. február 11-én a “Nyelvi forgatag” elnevezésű rendezvényünk keretében. A jó hangulatról szaktanáraink gondoskodtak.
Az eseményről készült fényképek az alábbi albumra kattintva tekinthetők meg.

Komlósi Tücsök Tanoda

2018. november 21-én délután a kis “tücsök tanoncok” sikeresen teljesítették a próbákat, azaz számot adtak ügyességükről, bátorságukról. A játékos feladatok az iskolai munkát elősegítő képességeik fejlesztésére irányultak, de elsősorban a mozgás fejlesztésére.

2018 méter futás

Nyári Tábor 2018

(EFOP 3.3.5-17)

Véget ért a 2018-as Nyári Tábor

A nyári napközis tábort az egészséges életmód és a közlekedési ismeretek jegyében állították össze a nevelők. Igyekeztek olyan játékokat és feladatokat választani, hogy mindenki találjon a számára megfelelőt, amelyben jól érezheti magát. Bejártuk az iskola környékét is,  játszótér, erdő, Komlóstető utcái. Az Avalon Park és a Factory felejthetetlen pillanatokat szerzett a gyerekeknek. Az Avasi Kilátóból beláttuk az egész várost, ahol élünk. Sport, játék, kézműves foglalkozás mind belefért a napi programunkba. Fáradtan, de sok kellemes élménnyel gazdagodva  tértünk haza. Fantasztikusan jó volt a tábor!

Reméljük, hogy jövőre is újra átélhetjük ezeket a csodálatos élményeket.

Nyári Tábor 2018 (EFOP 3.3.5-17)

Osztálykirándulások 2018-ban

Boldogkő Vára (4.a)

A legenda szerint hét tündér, hét kérője kerek hét esztendeig építette Boldogkő várát IV. Béla magyar király uralkodása idején. Udvarhölgyek, kóbor lovagok időutazásra invitálják a látogatót. Örök élményt nyújtó osztálykirándulás. A 4.a rendhagyó történelem órán bejárta a várat, majd interaktív foglalkozásokon vett részt a Tekergő népzenei együttessel, a Naszály kézműves udvar mestereivel és a Kóbor lovagokkal. Honfoglalás-kori elődeink harci kultúráját a Csallóközi Lovasíjászok mutatták be a gyerekeknek.

Hamisítatlan középkori időutazás, igazi forgatag amely felkap, magával ragad!

2018.05.31

Gondol Gyuláné / Nagy Mónika

Budapest Andrássy Élményközpont (7.a)

7.a (Budapest Andrássy Élményközpont)