Harmadik adventi gyertya

Meggyújtottuk a harmadik gyertyát az adventi koszorún.
” Minden féltve őrzött dolognál jobban óvd szívedet, mert onnan indul ki az élet!” Példabeszédek 4, 23

Aranyosi Ervin: Advent – harmadik gyertya

Advent, harmadik vasárnap
örömgyertyát gyújtunk,
rózsaszínre vált a lelkünk,
nem nyomaszt a múltunk.

Közeledik a Karácsony,
öröm gyúl lelkünkben,
a szeretet és a hála
vendég életünkben.

Az Adventi várakozást
még az is fokozza,
hogy minden nap, a Karácsonyt,

még közelebb hozza.

A szeretet ünnepére
készül minden lélek.
Három gyertya lángja fénylik,
s hálatelt az ének.

Második adventi gyertya

A héten meggyújtottuk az adventi koszorún a második gyertyát.
“Mert csak én tudom, mi a tervem veletek-így szól az Úr-: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek.” Jeremiás próféta könyve 29,11

Kikerültek a kék vödrök az aulába, melyekbe december 16-ig várjuk az adományokat a nehézségben élők megsegítésére (tartós élelmiszer, tisztálkodási szerek, megunt, de jó állapotban lévő használt játékok). Bővebb információt a honlapunkon olvashatnak.

Első adventi gyertya

Meggyújtottuk az adventi koszorún az első gyertyát, elkezdődött a várakozás időszaka. Engedjük be a zörgető Jézus Krisztust szívünkbe, gondolatainkba, érzéseinkbe, iskolánkba, családunkba.
Jézus mondja: ” Íme, az ajtó előtt állok és zörgetek: ha valaki meghallja a hangomat és kinyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, ő pedig énvelem.” Jelenések könyve 3,20
Ezen a napon iskolánk két első osztálya ünnepélyesen átvette a Református Egyház címerét, mely ezentúl a tanterem falát fogja díszíteni.
“Ha az Isten velünk, kicsoda ellenünk?” Róma 8,31

Faültetési program

A Komlóstetői Református Általános Iskola 4 facsemetét ( 2 juhar és 2 kőris) kapott a „10.000 FA A MISKOLCIAK EGÉSZSÉGÉÉRT 2020-2025” program keretében Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatától, amit a Városgazda munkatársai szállítottak ki iskolánknak.

Egy kissé hűvös délutánon iskolagondnokunk szakszerű segítségével az első osztályos gyermekek és tanítóik körében ültettük el a facsemetéket. A nebulók egy rövid ismertetőt hallhattak a fák fontosságáról környezetünkben.

Levegőnk állapotát figyelembe véve, a legfontosabb hatásnak a szén-dioxid feldolgozását kell tekinteni. 1 hektár 70—80 éves erdő fennállása alatt 900 tonna szenet von ki a levegőből. Egyetlen fa életműködése alatt 20 millió köbméter levegőt képes kémiailag megtisztítani a szén-dioxidtól. Egy idős fa évi oxigénproduktuma közel 200 kg, vagyis több mint egy ember évi felhasználása.

Az örömteli alkalom közös imádsággal zárult.

„ Nagyok az Úrnak cselekedetei, kívánatosak mindazoknak, akik gyönyörködnek azokban… Emlékezetet szerzett az Ő csodálatos dolgainak.”  Zsoltárok könyve 111,2-4

Nyelvi forgatag

Iskolánk nagy hangsúlyt fektet az idegen nyelvek tanítására is. Diákjaink az angol és a német nyelv mellett franciát is tanulhatnak szakkör keretében. Ezekkel ismerkedhettek leendő elsőseink 2020. február 11-én a “Nyelvi forgatag” elnevezésű rendezvényünk keretében. A jó hangulatról szaktanáraink gondoskodtak.
Az eseményről készült fényképek az alábbi albumra kattintva tekinthetők meg.

Talamba Ütőegyüttes

Az Artisjus-díjas Talamba Ütőegyüttes az ütőhangszerek iránti ösztönös kíváncsiságot elégíti ki és táplálja interaktív hangszerbemutatójával, amely minden korosztály számára tartalmas, változatos szórakozást nyújt. Az „50 perc alatt a föld körül” címre keresztelt koncerten az ütőhangszerek rendkívüli változatos világát mutatja be a zenekar. A gyerekek játszva tanultak a zenéről és a világ sokszínűségéről. A koncert egy igazi zenei utazás volt térben és időben.
Az eseményről készült fényképek az alábbi albumra kattintva tekinthetők meg.

Komlósi Tücsök Tanoda

2018. november 21-én délután a kis “tücsök tanoncok” sikeresen teljesítették a próbákat, azaz számot adtak ügyességükről, bátorságukról. A játékos feladatok az iskolai munkát elősegítő képességeik fejlesztésére irányultak, de elsősorban a mozgás fejlesztésére.

2018 méter futás

Nyári Tábor 2018

(EFOP 3.3.5-17)

Véget ért a 2018-as Nyári Tábor

A nyári napközis tábort az egészséges életmód és a közlekedési ismeretek jegyében állították össze a nevelők. Igyekeztek olyan játékokat és feladatokat választani, hogy mindenki találjon a számára megfelelőt, amelyben jól érezheti magát. Bejártuk az iskola környékét is,  játszótér, erdő, Komlóstető utcái. Az Avalon Park és a Factory felejthetetlen pillanatokat szerzett a gyerekeknek. Az Avasi Kilátóból beláttuk az egész várost, ahol élünk. Sport, játék, kézműves foglalkozás mind belefért a napi programunkba. Fáradtan, de sok kellemes élménnyel gazdagodva  tértünk haza. Fantasztikusan jó volt a tábor!

Reméljük, hogy jövőre is újra átélhetjük ezeket a csodálatos élményeket.

Nyári Tábor 2018 (EFOP 3.3.5-17)

Osztálykirándulások 2018-ban

Boldogkő Vára (4.a)

A legenda szerint hét tündér, hét kérője kerek hét esztendeig építette Boldogkő várát IV. Béla magyar király uralkodása idején. Udvarhölgyek, kóbor lovagok időutazásra invitálják a látogatót. Örök élményt nyújtó osztálykirándulás. A 4.a rendhagyó történelem órán bejárta a várat, majd interaktív foglalkozásokon vett részt a Tekergő népzenei együttessel, a Naszály kézműves udvar mestereivel és a Kóbor lovagokkal. Honfoglalás-kori elődeink harci kultúráját a Csallóközi Lovasíjászok mutatták be a gyerekeknek.

Hamisítatlan középkori időutazás, igazi forgatag amely felkap, magával ragad!

2018.05.31

Gondol Gyuláné / Nagy Mónika

Budapest Andrássy Élményközpont (7.a)

7.a (Budapest Andrássy Élményközpont)