Komlóstetői Általános Iskola
Családi egészség és gyermeknap
PlayPause

Erdei Iskola 6. évfolyam

Két fergetegesen izgalmas napot töltöttünk az erdei iskolában a hatodik évfolyamos diákokkal. Igazi feltöltődést jelentett a barlangtúra, a növényfelismerés, a lepénysütés. Kézműves foglalkozások, természetismereti vetélkedők színesítették a programot.

(Vörösné Ruzsinszky Enikő)

Komlósi Tücsök Tanoda

2018. november 21-én délután a kis “tücsök tanoncok” sikeresen teljesítették a próbákat, azaz számot adtak ügyességükről, bátorságukról. A játékos feladatok az iskolai munkát elősegítő képességeik fejlesztésére irányultak, de elsősorban a mozgás fejlesztésére.

2018 méter futás

Nyári Tábor 2018

(EFOP 3.3.5-17)

Véget ért a 2018-as Nyári Tábor

A nyári napközis tábort az egészséges életmód és a közlekedési ismeretek jegyében állították össze a nevelők. Igyekeztek olyan játékokat és feladatokat választani, hogy mindenki találjon a számára megfelelőt, amelyben jól érezheti magát. Bejártuk az iskola környékét is,  játszótér, erdő, Komlóstető utcái. Az Avalon Park és a Factory felejthetetlen pillanatokat szerzett a gyerekeknek. Az Avasi Kilátóból beláttuk az egész várost, ahol élünk. Sport, játék, kézműves foglalkozás mind belefért a napi programunkba. Fáradtan, de sok kellemes élménnyel gazdagodva  tértünk haza. Fantasztikusan jó volt a tábor!

Reméljük, hogy jövőre is újra átélhetjük ezeket a csodálatos élményeket.

Nyári Tábor 2018 (EFOP 3.3.5-17)

Osztálykirándulások 2018-ban

Boldogkő Vára (4.a)

A legenda szerint hét tündér, hét kérője kerek hét esztendeig építette Boldogkő várát IV. Béla magyar király uralkodása idején. Udvarhölgyek, kóbor lovagok időutazásra invitálják a látogatót. Örök élményt nyújtó osztálykirándulás. A 4.a rendhagyó történelem órán bejárta a várat, majd interaktív foglalkozásokon vett részt a Tekergő népzenei együttessel, a Naszály kézműves udvar mestereivel és a Kóbor lovagokkal. Honfoglalás-kori elődeink harci kultúráját a Csallóközi Lovasíjászok mutatták be a gyerekeknek.

Hamisítatlan középkori időutazás, igazi forgatag amely felkap, magával ragad!

2018.05.31

Gondol Gyuláné / Nagy Mónika

Budapest Andrássy Élményközpont (7.a)

7.a (Budapest Andrássy Élményközpont)