Robotika ovisoknak

Január 14-én óvodások és szüleik látogattak el iskolánkba, hogy részt vegyenek egy rendhagyó informatika órán. Veres Zoltán tanár úr a robotika rejtelmeibe avatta be a leendő iskolás gyerekeket. A foglalkozáson többek között szó esett a robotika mindennapi életünkben elfoglalt helyéről, a fejlődési-  és fejlesztési irányokról is. Kis játékos feladat kapcsán a gyerekek programozhattak BB típusú BeeBotokat, amelyeket egy megadott pályán kellett elvezetni a kitűzött célállomásig. A segítséget a tehetséggondozási szakkör tagjai (iskolánk 5. és 6. osztályos tanulói) nyújtották, akik bemutatták az általuk épített Lego Boost robotokat is. A két Vernie robot programozását is láthatták a foglalkozás résztvevői: haladás, kommunikáció, gesztusok alkották a futó parancsokat. A gyerekek nagy örömmel és érdeklődéssel vettek részt, a mintegy félórás bemutató előadáson, majd az azt követő játszóházon. A robotokat Bokros Péter, iskolánk egyik felső tagozatos tanulójának apukája ajánlotta fel. Köszönjük szépen! Az eseményről készült fényképek az alábbi albumra kattintva tekinthetők meg.

Adventi forgatag

2019. december 14-én igazi adventi forgatag várta a gyerekeket és szüleiket az iskolánkban. Az ügyességi feladatok után adventi vásárral és kézműveskedéssel folytatódott a program az aulában. Ugyanakkor volt lehetőség egy-egy bögre tea mellet jókat beszélgetni és mézeskalácsot falatozni; máshol táncolni, játszani és karácsonyi meséket nézni.
Az eseményről készült képek az alábbi albumra kattintva tekinthetők meg.

Térítési díj befizetés

Étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:

2019. október 14-én hétfőn 1400-1700

2019. október 15-én kedden 730-1200

Aki a fenti időpontokban nem tudja teljesíteni a befizetést, készpénzben, bankkártyával a Miskolci Közintézmény-működtető Központ székhelyén 3525 Miskolc, Városház tér 13. szám alatt, a házi pénztárunkban ezt megteheti,

hétfőn 8-12; 13-14:30 óráig, szerdán 8-12; 15-17:30-ig, illetve banki utalással: 10700086-67733123-52500006 (közlemény rovatba kérjük feltüntetni a gyerek nevét, osztályát, és a fizetendő hónapot).

Akik a banki utalást választották, illetve már elutalták a díjat, azok a tanulók, illetve szüleik, a befizetési napokon átvehetik a számlát a pénzbeszedő kolléganőtől. Az előző tanév számlái csak a központban, a fenti címen vehetőek át.

Akik intézményünknek megadták az e-mail címüket, részükre a menza program pénzbeszedés előtt tájékoztató jelleggel megküldi az aktuális fizetendő összeget.

Kis Vivien
                                                                                                                            MKMK ügyintéző

Szülői Munkaközösségi értekezlet

Tisztelt Szülői Munkaközösségi Tagok!

A Komlóstetői Általános Iskolában 2019. szeptember 25-én 17 órai kezdettel
Szülői Munkaközösségi értekezletet tartunk, melynek célja a 2019/2020-as tanév munkatervének elfogadása, Szülői Munkaközösség választmányának megújítása, valamint egyéb aktuális kérdések megbeszélése.

Szülői értekezlet

Tisztelt Szülők!

Tanévnyitó szülői értekezletünket jövő héten tartjuk.

Alsó tagozat: 2019. szeptember 10. 16:30 (Az első osztályosok kivételével.)

Felső tagozat: 2019. szeptember 10. 17:00

Minden szülő megjelenésére számítunk!

Tanévkezdési információk

Ünnepélyes tanévnyitó: 2019. szeptember 2-án 8 órától.
(Megjelenés az alkalomhoz illő öltözékben.)

Első tanítási nap: 2019. szeptember 2.
A tanítás délig tart.
Étkezést biztosítunk azoknak, akik leadták az MKMK által kiadott igénylőlapot.
Tankönyvosztás az első tanítási napon.
Szülői értekezlet az első osztályosok szüleinek: 2019. szeptember 2-án 16 órától.

Komlósi Tücsök Tanoda

2018. november 21-én délután a kis “tücsök tanoncok” sikeresen teljesítették a próbákat, azaz számot adtak ügyességükről, bátorságukról. A játékos feladatok az iskolai munkát elősegítő képességeik fejlesztésére irányultak, de elsősorban a mozgás fejlesztésére.

2018 méter futás

Nyári Tábor 2018

(EFOP 3.3.5-17)

Véget ért a 2018-as Nyári Tábor

A nyári napközis tábort az egészséges életmód és a közlekedési ismeretek jegyében állították össze a nevelők. Igyekeztek olyan játékokat és feladatokat választani, hogy mindenki találjon a számára megfelelőt, amelyben jól érezheti magát. Bejártuk az iskola környékét is,  játszótér, erdő, Komlóstető utcái. Az Avalon Park és a Factory felejthetetlen pillanatokat szerzett a gyerekeknek. Az Avasi Kilátóból beláttuk az egész várost, ahol élünk. Sport, játék, kézműves foglalkozás mind belefért a napi programunkba. Fáradtan, de sok kellemes élménnyel gazdagodva  tértünk haza. Fantasztikusan jó volt a tábor!

Reméljük, hogy jövőre is újra átélhetjük ezeket a csodálatos élményeket.

Nyári Tábor 2018 (EFOP 3.3.5-17)

Osztálykirándulások 2018-ban

Boldogkő Vára (4.a)

A legenda szerint hét tündér, hét kérője kerek hét esztendeig építette Boldogkő várát IV. Béla magyar király uralkodása idején. Udvarhölgyek, kóbor lovagok időutazásra invitálják a látogatót. Örök élményt nyújtó osztálykirándulás. A 4.a rendhagyó történelem órán bejárta a várat, majd interaktív foglalkozásokon vett részt a Tekergő népzenei együttessel, a Naszály kézműves udvar mestereivel és a Kóbor lovagokkal. Honfoglalás-kori elődeink harci kultúráját a Csallóközi Lovasíjászok mutatták be a gyerekeknek.

Hamisítatlan középkori időutazás, igazi forgatag amely felkap, magával ragad!

2018.05.31

Gondol Gyuláné / Nagy Mónika

Budapest Andrássy Élményközpont (7.a)

7.a (Budapest Andrássy Élményközpont)