Komlóstetői Általános Iskola
mesék
PlayPause

Föld napja – virágbomba

Az alsósokkal a Föld napja alkalmából virágbombákat (virágföld, agyag és virágmagok) készítettünk és pár nap száradás után eldobtuk az iskola körül. Célunk a méhek védelme és iskolánk környezetének megszépítése volt. Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

(Mihály-Koseczky Erika)

KOMLÓSI ÖKOSULI

Fenntarthatósági témahét, benne a Víz világnapi témanap
2019. március 18-22.

Kiemelt fejlesztési célok, regisztrált osztályok, választott témák

3. Egészség és jóllét 5. a Magtól az asztalig
11. Fenntartható városok és közösségek 7. a AUTO2-O2
13.Fellépés az éghajlatváltozás ellen 1.b zsákban hozzák a meleget

A témahét eseményei

Laborgyakorlatok a Földes Ferenc Gimnáziumban (7. a és 8.a osztály)
Projektmunka a regisztrált osztályokban (1. b, 5. a, 7. a osztályok)
Te szedd akció (46 fő, diákok és tanárok vegyesen)
Úszásoktatás (4. és 6. évfolyam)
Faölelés (minden tanuló és pedagógus)
Víz világnapi témanap (minden osztály)

Laborgyakorlat

A 7. a osztály a fény- és sztereomikroszkóppal ismerkedett. A mikroszkóp történetének megismerésében feldolgoztuk a Szitakötő 45. számában megjelent Szedjük szét! Nézzünk bele! c. Schmöltz Margit által írt cikket. Kitárult a világ a sejtek, szövetek szintjén. Lelkesen, nagy érdeklődéssel vizsgálták tanulóink a különböző növényi és állati szerveket a sztereomikroszkóp segítségével.
A kémiai kísérletek a víz vizsgálatával folytak. Milyen savas az eső? Mennyire kemény a víz? Mennyire és mivel szennyeződnek a természetes vizeink?

Magtól az asztalig

Közös kincsünk a Föld! Környezetvédelem, természetvédelem földön, vízen, levegőben.
Ember és környezete. Természeti, társadalmi, technikai környezet. Hogyan érzem magam?
Környezetünk tudatos átalakítása. Tegyük zöldebbé környezetünket! Magvetés, növénytermesztés az iskolában.
Egészséges ételek. Ismerkedés a paleo, vegán, vegetariánus táplálkozással, diétás étrendekkel.
Egészséges tízórai, gyümölcssaláta készítése.

AUTÓ2-O2 a levegő szennyezettségének mérése, a levegő tisztaságának megőrzése

Porszennyezettség mérése az iskolaudvaron és forgalmas úttest mentén
Iskolánk zuzmótérképének elkészítése
Forgalomszámlálás, következtetések
Csíranövények fejlődésének vizsgálata különböző összetételű levegőben
Mivel közlekedünk, milyen közlekedési szokásaink vannak?

Te szedd!

Az Ifjúságért Alapítvány társszervezésében iskolánkból 46 fő (diák és pedagógus) március 19-én a Szántó-Kovács János utca végét takarították, összeszedték az illegálisan lerakott szemetet.

MÉDIAMEGJELENÉS:

Úszásoktatás (4. és 6. évfolyam)

Faölelés

Március 21-én, az Erdők Világnapján, az iskola minden tanulója a ligetes iskolaudvaron fát ölelt.
A Nimród Kerek-Erdő Egyesület kezdeményezésére, az ÉSZAKERDŐ Zrt. szervezésében csatlakoztunk a programhoz.

Víz Világnap – témanap

A témanapon elsősorban a tantárgyi órákon “a víz volt az úr”. Változatos munkaformákkal – zenehallgatás, plakátkészítés, verselemzés, úszás, vízkóstolás… minden osztályunk méltóképpen emlékezett meg a vízről, annak fontosságáról.

A FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT GALÉRIÁJA:

Játékos ismerkedés az energiaforrásokkal

November 15-én délután a felső tagozatos osztályok 3-3 fős csapata játékos vetélkedőn vett részt az aulában. Ismerkedtek az energiaforrásokkal, vezettek energianaplót, megújuló és nem megújuló energiaforrásokkal párosíották az eszközöket.

Vidám, hasznos délután volt.

Az állatok világnapja

Vadaspark

Lelkes kis csapat, a 7. a osztályból, részt vett a Vadasparkban megrendezésre került Állatok világnapi vetélkedőn. A csapat tagjai: Ducsai Lívia, Fazekas Fanni, Gonda Vanda, Lipták Dorina és Sztanev Janka. Iskolánkat eredményesen képviselték, köszönjük felkészülésüket, munkájukat.

Rajzpályázat

Iskolánkban hagyomány, hogy minden évben az állatok világnapja alkalmából, magunk által választott témát dolgozzunk fel. Ebben a tanévben a tengerek élővilága, tengerek veszélyben címmel rajzpályázatot hirdettünk, az osztályok tablókat készítettek, melyeket az aulában állítottunk ki.

Jósvafő osztálykirándulás 5. évfolyam

2018. Október 2-án az ötödik évfolyam Jósvafőre kirándult. Részt vettek egy barangi rövid túrán, majd a jósvafői Oktatási Központban egy előadáson és egy foglalkozáson, melyen gerinctelen vízi állatokat vizsgáltak.

Mindenkiből válhat VilágVédő és mindenki tehet azért, hogy a Fenntarható Fejlődési Célok (Globális Célok) megvalósuljanak.

Ökoiskolai vállalásunk a 2018/2019-es tanévben, hogy ezeket a célkitűzéseket minél többen megismerjék, mindenki a maga módján tegyen is érte valamit. Éppen ezért az iskolánk mindegyik osztálya részt vett a programon szeptember 28-án.

Erdei Iskola 6a, 2018-május 28-31ig, Bogács

Erdei Iskola  3a – 3b