Első adventi gyertya


 

A karácsony ünnepkör advent első vasárnapján kezdődik. Ilyenkor szokták meggyújtani az adventi koszorún az első gyertyát, majd pedig hétről hétre újabbat és újabbat. Ez egy jelképes cselekedet, vagyis a gyertyák hétről hétre erősebben lobogó lánggal jelzik, hogy egyre közelebb a világ világosságának, tehát az Úr Jézusnak a születésnapja, a karácsony ünnepe. Advent egyrészt a lelki előkészület, a felkészülés ideje. Ez az időszak a karácsonykor érkező Messiás méltó fogadására, az érkezésre való felkészülésről szól. Az 1.a osztály kis műsorral készült az első adventi gyertya meggyújtására november 29-én.

Az eseményről készült képeket az alábbi albumra kattintva tekinthetik meg.

 

 

 

Garfield Alapítvány
Adószáma: 18421466-1-05


Iskolánk online könyvtári katalógusa