ÖKO híreink


 

November hónapban az iskolaudvar és környéke tisztaságáért a 2.a osztály volt a felelős. A célunk november elején az volt, hogy a hónap végére ne legyen sehol szemét. A „szemét kommandó” tagjai hősiesen küzdöttek és többé-kevésbé elérték céljukat. 😊
A szemét leküzdése közben kialakítottuk az ökofaliújságot a „Hulladékgazdálkodás” jegyében. A szeptember óta gyűjtött kupakokat beöntöttük a komlóstetői „gyűjtőszívbe”, ami nagy örömünkre majdnem megtelt. Decemberben igyekeztünk az olajgyűjtésben is jeleskedni, megóvni ezzel is Földünket.
A szemét gyűjtése, szelektálása, feldolgozása, a környezetvédelem mellett az egészségünkre más formában is gondoltunk: Feldolgoztuk a Szitakötő folyóirat egyik cikkét, ami az egészséges táplálkozásról és az emésztésről szólt. „Belenéztünk” az emberi testbe, majd megalkottuk az emésztésben résztvevő szerveket, otthon talált alkotóelemekből.
Az Egészségnap projekt keretében a szülők támogatásával ízletes gyümölcssalátát készítettünk. Az alaposan előkészített délutánon kilenc különféle gyümölcsből készült a vitaminbomba. A legjobb rész persze az volt, mikor mind megettük. 😊

                                                                      2.a osztály tanulói és Pecsétné Répás Andrea tanító néni

 

 

Garfield Alapítvány
Adószáma: 18421466-1-05


Iskolánk online könyvtári katalógusa