Kreatív pályázat eredményhirdetése


 

A Szakértők Regionális Egyesülete Miskolc már évek óta azon dolgozik, hogy a Miskolc Komlóstető-Vasgyár városrészben működő általános iskolával és a helyi óvodával együttműködve tehetséggondozási és pályaorientációs célú projekteket valósítson meg, melyben az ipartörténeti városrészben segíti az oktatási intézmények munkáját. Az Egyesület, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karával, a Lévay József Református Gimnáziummal, és a Komlóstetői Református Általános Iskolával 2021-ben együttműködési megállapodást kötött, melynek célja, hogy a tanulók számára minél szélesebb körben felkeltsék a természettudományos tantárgyak és a tudományterületek iránti érdeklődést.
Ezen megállapodás eredményeként kerültek az idei évben meghirdetésre a kreatív pályázatok. Az eredményhirdetésre 2023. március 11-én, a Miskolci Egyetemen megrendezésre kerülő Közép-Európa egyik legjelentősebb ásványfesztiválján került sor. A díjakat átadta: Prof. Dr. Mucsi Gábor, a Műszaki Föld-és Környezettudományi Kar dékánja, Gergelyné Bobák Katalin, a Szakértők Regionális Egyesület Miskolc elnöke, és Nagyné Ferencz Judit a Komlóstetői Református Általános Iskola igazgatóhelyettese.

Az alsós kategória témája a szén és a bányászat volt.
1. helyezett: Csibrán Vanda 3.a
2. helyezett: Kisiczki Adél 3.b
3. helyezett: Ádám Réka 4.a
3. helyezett: Falucskai Magdolna 3.b

A felsős kategória híres természettudósokról készített videókkal pályázhattak.
1. helyezett: Nagy Barbara és Jakab Adél 7.a
1. helyezett: Kiss Dorottya és Kovács Kitti 8.a
2. Csengő Balázs és Maczó Márk 8.a
3. Balogh Ágoston, Vajas Dávid és Ónodi Márk 7.a

 

 

 

 

 

 

Garfield Alapítvány
Adószáma: 18421466-1-05


Iskolánk online könyvtári katalógusa